call+48 500-803-990
mailzielseba@interia.pl
shopping_cartSKLEP
keyboard_arrow_right

WYNAJEM SPRZĘTU

Lampa Solux


Sollux to nowoczesny zabieg, który wykonywany jest z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego (IR). Jego dobroczynne działanie korzystnie wpływa na organizm, łagodząc dolegliwości bólowe, stany zapalne, czy pomagając szybciej goić się ranom.

Na czym polega Sollux?

Lampa Sollux emituje fale podczerwieni o długości między 1200 a 1400 nm. Tzw. krótkofalowe promieniowanie IR jest najbardziej efektywne, a jednocześnie łatwe do zastosowania i bezpieczne dla organizmu.

Pojedynczy zabieg naświetlania trwa zazwyczaj od 10 do 20 minut – jest często przygotowaniem do dalszej terapii – masażu, jonoterapii bądź ćwiczeń ruchowych. Wykonuje się go, kierując lampę Sollux na konkretną partię ciała – promiennik jest, w zależności od miejsca zabiegu – umieszczany w odległości między 20 a 100 cm od pacjenta.

W nowoczesnych lampach Sollux stosuje się dwa rodzaje filtrów – dający światło czerwone oraz niebieskie. Każde z nich ma inne działanie – terapeuta dobiera odpowiednie parametry na podstawie przeprowadzonej analizy i dolegliwości pacjenta.

Jak naświetlanie lampami Sollux wpływa na organizm?

Promieniowanie podczerwone głęboko wnika pod tkankę skórną, przynosząc wiele korzyści dla organizmu.

Kto może poddać się zabiegom?

Zakres działania naświetlania Sollux jest bardzo szeroki. Do najważniejszych wskazań do tego zabiegu należą:

Przeciwwskazania:

Zabiegi z wykorzystaniem lampy Sollux są odradzane w przypadku schorzeń takich, jak:

Przy stosowaniu zabiegów z wykorzystaniem promienników Sollux nie ma ograniczeń wiekowych. Ilość zabiegów zaś jest dopasowywana do indywidualnych potrzeb pacjenta na podstawie przeprowadzonej analizy.

Naświetlanie lampą Sollux jest jednym z zabiegów fizykoterapeutycznych stosowanych podczas turnusów rehabilitacyjnych.

call
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
+48 500-803-990
Czwórnogi Balkoniki Koncentratory Tlenu Kule Inwalidzkie Łóżka Rehabilitacyjne Materace Przeciwodleżynowe Pionizatory Podnośniki Pacjenta Wózki Inwalidzkie Rotor - elektryczny rowerek do ćwiczeń biernych Lampa Solux Lampa Bioptron Elektrostymulator