call+48 500-803-990
mailzielseba@interia.pl
shopping_cartSKLEP
keyboard_arrow_right

WYNAJEM SPRZĘTU

Lampa Bioptron


Lampa bioptron wytwarza spolaryzowane światło, które ma zdrowotny wpływ na organizm ludzki. Doznałaś kontuzji sportowej, cierpisz na reumatyzm, masz trądzik, a tradycyjne metody leczenia (antybiotyk lub inne środki farmaceutyczne) nie skutkują? W takich wypadkach pomocna okazuje się lampa bioptron. Wskazania do stosowania lampy to bliznyurazy kości lub stawów, przewlekłe bóle, w tym ból kręgosłupadyskopatiaowrzodzenia podudzigruźlica skórymigrena izolowanaprzeziębienia i wiele innych. Lampa bioptron to świetny sposób leczenia bólu i chorób skóry.

Działanie lampy bioptron

Około 100 lat temu, w Danii odkryto zdrowotne właściwości światła. Znacznie wcześniej jednak starożytni poznali się na dobroczynnym wpływie promieni słonecznych na proces leczenia wielu chorób. Terapia światłem nazywana jest helioterapią lub fototerapią. Lampy lecznicze pomocne są szczególnie w przypadku chorób skóry. Z przeprowadzonych badań wynika jednak, iż promieniowanie świetlne sprzyja ustępowaniu stanów zapalnych, zmniejszaniu bólu. Lampy lecznicze aktywizują system odpornościowy i układ krążenia. Okazuje się, że pod wpływem bodźców świetlnych w naczyniach krwionośnychwytwarzają się cząsteczki tlenku azotu. Cząsteczki te następnie wnikają w ściany naczynia krwionośnego, powodując jego rozkurczenie i rozszerzenie. W ten sposób zwiększa się przepływ krwi. Z początku do fototerapii wykorzystywano podczerwień i ultrafiolet. Z czasem jednak naukowcom udało się opracować źródło światła łączące w sobie właściwości lasera, podczerwieni i światła widzialnego. Na jego podstawie powstała lampa bioptron. Wytwarza ona wiązkę spolaryzowanego światła. Pod jej wpływem ustępują różne schorzenia, na przykład zmiany skórne czy zaburzenia układu ruchu. Bioptron jest przeważnie stosowany jako ostatnie źródło ratunku. Nie wszystkie schorzenia poddają się działaniu antybiotyków lub innych środków farmaceutycznych. Lampa bioptron emituje fale o długości 480-3400 nm. Urządzenie zyskało certyfikaty i świadectwa takie, jak w przypadku urządzeń medycznych.

Wskazania do stosowania lampy bioptron

Najczęstsze zastosowanie lampy bioptron to leczenie takich schorzeń jak:

Dzięki swoim właściwościom lampa bioptron poprawia mikrokrążenie, stymuluje wzrost produkcji DNA i RNA, adenozynotrifosforanu i kolagenu, wpływa na wzrost fagocytozy, a także poprawia funkcjonowanie układu limfatycznego. Ponadto bioptron aktywuje procesy regeneracji komórek, łagodzi napięcie mięśni i nerwów. Promienie bioptron stymulują skórę, komórki wewnętrzne oraz biocząsteczki. Następuje reakcja łańcuchowa, której efekty są odczuwalne w całym organizmie. Skutki naświetlania (samoleczenie, regeneracja, procesy obronne organizmu) odbijają się na całym ciele.

call
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
+48 500-803-990
Czwórnogi Balkoniki Koncentratory Tlenu Kule Inwalidzkie Łóżka Rehabilitacyjne Materace Przeciwodleżynowe Pionizatory Podnośniki Pacjenta Wózki Inwalidzkie Rotor - elektryczny rowerek do ćwiczeń biernych Lampa Solux Lampa Bioptron Elektrostymulator