call+48 500-803-990
mailzielseba@interia.pl
shopping_cartSKLEP
keyboard_arrow_right

WYNAJEM SPRZĘTU

Koncentratory Tlenu


Koncentrator tlenu to urządzenie do tlenoterapii domowej.

Co to jest tlenoterapia?
Tlenoterapia jest nowoczesnym sposobem wspomagania leczenia chorób i stanów w których dochodzi do niedotlenienia tkanek z powodu schorzeń takich jak: przewlekła obturacyjna choroba płuc, rak płuc, astma, niewydolność krążenia, włóknienie płuc, mukowiscydoza. W leczeniu wykorzystuje się tlen poprzez zwiększenie jego procentowego stężenia we wdychanym powietrzu.

Na czym polega tlenoterapia domowa?
Tlenoterapia domowa polega na korzystaniu w warunkach domowych z urządzeń, dostarczających powietrze do oddychania ze zwiększoną procentowo zawartością tlenu. Dzięki temu pacjent może prowdzić w miarę normalne życie, wedle swoich możliwości, bez konieczności przebywania w szpitalu. Zazwyczaj tlen podawany jest codziennie przez określoną ilość godzin lub doraźnie, zgodnie ze wskazaniami lekarza.

Do czego służy koncentrator tlenu?
Koncentrator tlenu jest urządzeniem wykorzystywanym w tlenoterapii domowej
do dostarczania pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Stanowi tańszą i bezpieczniejszą alternatywę dla butli ze sprężonym tlenem. Może pracować 24 godziny na dobę, nie wymaga uzupełniania źródła tlenu. Urządzenie po podłączeniu do prądu wytwarza skoncentrowany tlen z otaczającego go powietrza o procentowej zawartości powyżej 90%.

Tlen z koncentratora dostarczany jest pacjentowi poprzez cewnik donosowy lub maseczkę tlenową. Urządzenia posiadają regulowany przepływ tlenu w zakresie 1-5 litrów na minutę. W celu nawilżenia dostarczanego tlenu, koncentratory wyposażone są w nawilżacze tlenu uzupełniane wodą destylowaną. Standardowe koncentratory ważą od 14 do 30 kg w zależności od modelu i producenta. Głośność pracującego urządzenia mieści się w zakresie 38-48 dB i jest porównywalna do natężenia dźwięku pracującej lodówki.

call
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
+48 500-803-990
Czwórnogi Balkoniki Koncentratory Tlenu Kule Inwalidzkie Łóżka Rehabilitacyjne Materace Przeciwodleżynowe Pionizatory Podnośniki Pacjenta Wózki Inwalidzkie Rotor - elektryczny rowerek do ćwiczeń biernych Lampa Solux Lampa Bioptron Elektrostymulator