call+48 500-803-990
mailzielseba@interia.pl
shopping_cartSKLEP
keyboard_arrow_right

SPRAWDŹ NASZE MASAŻE

Elektrostymulacja


Elektrostymulacja jest najczęściej wykorzystywana w ortopedii, neurologii i reumatologii oraz medycznej rehabilitacji różnych stanów zwyrodnieniowych stawów, kości i mięśni. Elektrostymulacja mięśni to zabieg elektroleczniczy, zwany także elektrogimnastyką, mający na celu wywołanie reakcji motorycznej mięśnia lub grupy mięśni. Efekt ten może być osiągnięty dzięki dostatecznie szybkiej zmianie natężenia prądu zarówno stałego jak i zmiennego o różnej częstotliwości, szerokości oraz kształcie impulsu.


Celem elektrostymulacji jest regeneracja mięśni lub grupy mięśni, zwiększenie ich siły i wytrzymałości, podniesienie lub obniżenie napięcia mięśni, stawów, oraz poprawę krążenia, zabezpieczenie przed atrofią, przez poprawę lokalnego krążenia i podniesienie temperatury, zmniejszenie obrzęków lub rozgrzewka, zmniejszenie spastyczności. Elektrostymulacja są to impulsy aplikowane są przy użyciu elektrod punktowych oraz działających na całym obszarze elektrod- pasów. Celem zabiegu jest pobudzenie mięśni do skurczu (mięśnie kurczą się i odpoczywają w rytm płynącego z przerwami prądu). Do zabiegu elektrostymulacji kuracjusz odsłania te części odzieży, które utrudniały by dostęp do terenu zabiegu, wszystkie ozdoby metalowe, paski uciskające należy zdjąć by uniknąć poparzeń, kuracjusz układany jest na stole zabiegowym w wygodnej pozycji aby uzyskać zwolnienie napięcia mięśniowego, terapeuta informuje pacjenta o odczuciach występujących podczas zabiegu. Po zabiegu zaleca się odpoczynek minimum 20minut.

Wskazania do stosowania zabiegu elektrostymulacji:

Przeciwwskazania do stosowania zabiegu elektrostymulacji:

call
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
+48 500-803-990
Masaże Masaż Klasyczny Masaż Leczniczy Masaż Relaksacyjny Masaż Limfatyczny Masaż Sportowy Masaż Odchudzający/Ujędrniający PNF Kinezyterapia - Gimnastyka Lecznicza Elektrostymulacja Światłolecznictwo